9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови.

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас – багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. Її зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

На честь Дня української писемності та мови у ДНЗ №12 було проведено Тиждень української мови, що проходив з 8 по 12 листопада 2021 року.

Упродовж тижня у ДНЗ пройшли тематичні дні: «Наша рідна мова», «Поети та письменники, які прославили Україну», «Українська народна казка», «Сторінками українських народних пісень, колискових, потішок, ігор».

Педагоги провели такі заходи:

• тематичні заняття: «Подорож Україною», «Тарас Шевченко»,
  • Я – українець, моя рідна мова – українська»;
  • літературна вікторина «На галявині казок»;
  • розучування з дітьми народних ігор;
  • читання українських народних казок та їх драматизація дітьми;
  • слухання та розповідання віршів Т.Г. Шевченка;
  • поповнено у групі бібліотечку для дітей книжками на українській мові;
  • прослуховування дітьми у записах українських пісень.

Усі ці заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися, збагачують знання малят про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова .

Та і самі педагоги для себе провели цікаво тиждень, вихователями Хмілевською Є. С. та Візнюк А. О. підготовлений та проведений брейн-ринг “Мова рідна, слово рідне”; практичним психологом Книгницькою О. В. підготовлений та проведений психолого-педагогічний тренінг «Рідна мова , мова спілкування  –  духовне багатство народу».