Медичне забезпечення вихованців дитячих дошкільних освітніх установ здійснює медичний
персонал, що складається в штаті ДНЗ, які поряд з адміністрацією установи несуть
відповідальність за здоров’я, фізичний розвиток дітей, проведення лікувально-профілактичних
заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм , режиму дня і якості харчування.

Щоденна робота з підтримки здоров’я дітей в ДНЗ складається з періодичного особистого контролю за санітарно-протиепідемічним режимом, гігієнічними заходами, огляду всіх дітей, своєчасного проведення профілактичних щеплень, контролю харчування зі складанням та впровадженням меню, індивідуального для різних груп дітей з урахуванням здоров’я і віку.

Функціональні обов’язки медичних працівників, обслуговуючих дітей в освітніх установах

1.Первинна профілактика

1. Контроль за санітарно-гігієнічними умовами в ДНЗ
  2. Контроль та надання методичної допомоги в організації навчально-виховного процесу: – Участь у складанні навчального розкладу.
    – Складання режиму дня і занять.
    2.Харчування:
    – Контроль за станом фактичного харчування і аналіз якості харчування.
    – Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку.
    – Складання меню.
    – Бракеражу готової продукції.
    – Контроль за виконанням натуральних норм
    3.Фізичне виховання:
    – Здійснення контролю за організацією фізичного виховання, загартовуватися
    – Розподіл на медичні групи для занять фізичною культурою
    – Оцінка фізичної підготовленості дітей
    4.Гігієнічне виховання в дитячому колективі:
    – Рекомендації з організації та проведення гігієнічного виховання, формування навичок здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції.
    – Організація заходів з профілактики короткозорості, карієсу, порушень постави.
    – Контроль за гігієнічним вихованням.
    5. Імунопрофілактика:
    – Вакцинація.
    – Контроль за станом здоров’я після щеплення, реєстрація місцевої та загальної реакції на щеплення.

Примітка:

• Медична допомога дошкільникам безпосередньо в освітній установі здійснюється медичним персоналом, які мають спеціальну підготовку з організації профілактичної та оздоровчої роботи.
• Диспансерне спостереження за дітьми, що мають хронічні захворювання здійснюється
лікувально-профілактичним закладом.
• Медичне забезпечення дітей здійснюється за діючими нормативними документами.
• Медичні працівники спільно з педагогічним колективом беруть безпосередню участь у заходах з охорони здоров’я дітей.
• Медичні працівники відповідають за медичним забезпеченням дітей в організованих
колективах, можуть залучатися до участі у проведенні літньої оздоровчої компанії. в т.ч. з
виїздом у заміські установи.
• Медична сестра спостерігає за чистотою, тишею і порядком у приміщеннях; навчає дітей правилам особистої гігієни;
• Стежить за харчуванням дітей;
• Бере участь у санітарно-просвітницькій роботі;
• В обов’язки медичної сестри входить контроль за харчуванням дітей;
• Контроль за продуктами та їх правильним зберіганням;
• Дотримується правил зберігання лікарських засобів;,
• Медична сестра оформляє документи до установи дітей, проводить огляд шкіри і волосистої частини голови дитини для виключення інфекційних захворювань та педикульозу;