Рухова активність дітей дошкільного віку є природною біологічною потребою, ступінь задоволення якої багато в чому визначає подальший структурний і функціональний розвиток дитячого організму.
Важливим засобом забезпечення рухової активності дітей в дошкільному закладі є фізичне виховання.

ОЗДОРОВЧІ ЗАВДАННЯ:

1. Охорона життя та зміцнення здоровя дітей.
  2. Формувати правильну поставу і розвивати всі групи м’язів.
  3. Підвищувати рівень стійкості організму до впливу несприятливих факторів навколишнього середовища.
  4. Спонукати дітей до самостійного використання добре знайомих видів і способів загартування вдома і в дитячому садку.

ОСВІТНІ ЗАВДАННЯ:

1. Формувати уявлення про своє тіло, про необхідність збереження свого здоров’я.
  2. Опанування різновидів життєнеобхідних рухів – ходьби, бігу, стрибків, лазіння.
  3. Збільшувати запаси рухових навичок та вмінь за рахунок розучування спортисних вправ та ігор з елементами спорту.
  4. Формування культурно-гігієничних навичок.
  5. Розширювати знання дітей про розмаїття фізичних і спортивних вправ.

ВИХОВНІ ЗАВДАННЯ:

1. Розвивати у дітей інтерес до різних видів рухової діяльності ( навчальної, ігрової, трудової і тощо)
  2. Підвищувати рівень довільності дій дітей.
  3. Розвивати у дітей наполегливість і витримку при досягненні мети, прагнення до якісного виконання рухів.
  4. Розвивати доброзичливі відносини з однолітками в процесі спільної рухової діяльності.
  5. Виховувати любов до спорту. 6. Формувати позитивні моральні та вольові риси характеру.

На заняттях діти виконують:

• загально-розвивальні вправи (біг, стрибки…) з поступовим збільшенням навантаження;
  • вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);
  • вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м’язові групи з поступовим розподілом навантажень;
  • рухливі ігри.